فواید ناشناخته برنج برای سلامتی که نمیدانستید!

فواید خوردن برنج برای سلامتی: آیا برنج سالم است؟ آیا باید آنها را در رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنم؟ قسمت باید چقدر باشه؟ برنج قهوه ای سالم است یا برنج سفید؟ اینها سوالاتی است که در هنگام خوردن برنج به ذهن ما خطور می کند.

تاثیر آن را می توان در بشقاب هایمان هم دید، چون بیشتر به سمت برنج فجر شمال حرکت می کنیم.

ما می دانیم که همه اینها به خاطر ترس از بیرون راندن شکم است و اما آیا این ترس درست است؟ از آنجایی که برنج فواید متعددی برای سلامتی دارد، علاوه بر این، منبع انرژی شگفت انگیزی برای بدن است که برنج برای پوست مفید است و همچنین سطح گلوکز خون را تنظیم می کند.

برنج برای کنترل بیماری های مختلف شناخته شده است و برنج طارم محلی کاویش حاوی مقدار زیادی انتقال دهنده های عصبی است که از بروز بیماری آلزایمر جلوگیری می کند.

برنج همچنین حاوی خواص آنتی اکسیدانی است که با به حداقل رساندن بروز بیماری های قلبی و سکته از قلب محافظت می کند.

برنج قهوه ای و سفید هر دو ارزش غذایی منحصر به فرد خود را دارند و برنج سفید سرشار از مواد معدنی مانند کلسیم و آهن است و همچنین سرشار از ویتامین هایی مانند نیاسین، ویتامین D، تیامین و ریبوفلاوین است و برنج قهوه ای منبع خوبی از فیبر است و بنابراین هضم غذا را بهبود می بخشد.

همچنین بخوانید: برنج استخوانی ندا آذوقه در مقابل برنج سفید: کدام یک سالم تر است و چرا؟

برنج برای کنترل بیماری های مختلف شناخته شده است و برنج قهوه ای حاوی مقادیر بالایی از انتقال دهنده های عصبی است که از بروز بیماری آلزایمر جلوگیری می کند.

برنج همچنین حاوی خواص آنتی اکسیدانی است که با به حداقل رساندن بروز بیماری های قلبی و سکته از قلب محافظت می کند و پوسته برنج باسماتی طبیعت خاصیت ادرارآوری دارد و درمان موثری برای اسهال خونی است.

برنج قهوه ای سرشار از فیبر است و از بدن در برابر انواع سرطان محافظت می کند و فیبر برنج به عنوان سپری در برابر سلول های سرطانی عمل می کند.

 • منابع:
  1. Here Are Some Reasons Why Eating Rice is Good For Health

 • تبلیغات: 
  1. استفاده از عروسک در میدان مسابقه دوندگی
  2. تنها مسگر زن شناخته شده که ظروف مسی می سازد
  3. ماهی آکواریومی پیدا شده است که ۱۰۰ سال سن دارد!
  4. با استفاده از این محصولات هرگز بیمار نمی شوید